יחיאל "חיליק" מגנוס

יו"ר ומייסד MAGNUS איתור וחילוץ

יחיאל מגנוס ("חיליק"), נולד בשוודיה בשנת 1949.

בשירותו הצבאי, התגייס לגדוד 50 של הצנחנים, במהלך השירות שירת כלוחם, מפקד מחלקה ומפקד פלוגה והשתתף במבצעי עומק מורכבים, לחם במלחמת ההתשה, מלחמת יום הכיפורים ומלחמת לבנון הראשונה.

לאחר שיחרורו מצבא הקבע התמנה למנהל מרחב סיני ברשות הטבע והגנים. עם נסיגת ישראל מסיני, במסגרת הסכם השלום עם מצרים, עבר לניהול פרויקטים משותפים של ישראל ויפן בתחום התרבות והתיירות. בתקופה זו החל ה"רומן" של חיליק עם המזרח הרחוק ובמהרה הפך ליועץ מבוקש בקרב תרמילאים הישראלים שהחלו לנהור מזרחה באותן השנים.

בשנת 1994, בעקבות ריבוי התרמילאים ומצבי המשבר אשר דרשו פעולות איתור וחילוץ, לצד הידע וההצלחות בתחום, הוקם צוות מגנוס הראשון לאיתור וחילוץ מטיילים ישראלים בחו"ל.

פועלו של חיליק מגנוס

במשך שלושת העשורים האחרונים הוביל חיליק משלחות איתור וחילוץ רבות אשר הצילו אלפי מטיילים.
במסגרת פעילותו בעולם הקים חיליק רשת קשרים בינלאומית, תוך שיתוף פעולה הדוק עם משרד החוץ הישראלי.

חיליק ייעץ לחברות וארגונים ממשלתיים וסייע לאלפי משפחות לקבל מידע ואות חיים מיקיריהם.
עם השנים ולאור הצלחותיו חסרות התקדים בתחום, זכה לכינוי "המחלץ הלאומי" ולאות הוקרה על פועלו, נבחר להדליק משואה לרגל יום העצמאות ה-57 של מדינת ישראל בשנת 2005. 
במהלך השנים הכשיר חיליק צוות של מומחים בתחום האיתור והחילוץ לצד הרחבת פעילות החברה הכוללת גם פיתוחים טכנולוגים, סיוע ומתן יעוץ בעת אסונות טבע ומשברים ביטחונים וניהול משא ומתן לשחרור חטופים.

 

צוותי MAGNUS בראשותו של חיליק היו בין ארגוני ההצלה הבינלאומיים הראשונים שהגיעו לחופי תאילנד לאחר אסון הצונמי ב-2004 וחילצו משם מטיילים ישראלים רבים.

 

כיום ממשיכה החברה להתפתח לאור חזונו של חיליק ולהרחיב את פעילותה הבינלאומית. חברת MAGNUS מציעה מגוון רחב של שירותים וכיסויים למטיילים, למשפחות ולארגונים השוהים בחו"ל.