הדרכת משפחות

שיטת מגנוס לניהול שבר נפשי

הבעיה הבסיסית בהתפרצות שבר נפשי היא שהמתמודדים עם שבר נפשי לעיתים קרובות אינם מודעים לבעיה ואף מאשימים את סביבתם במצבם הנפשי, דוחים כל הצעה לקבלת עזרה ולעיתים אף מנתקים קשר עם כל האוהבים אותם. במקרים אחרים, המתמודד מוכן לקבל טיפול אך אינו מוכן לעבור תהליך שיקומי בהמשך לטיפול, תהליך השיקום היינו חשוב ומקטין משמעותית את הסיכויים למשבר אקוטי נוסף.

כל עוד אין סכנה ברורה ומידית, לא ניתן לכפות טיפול על אף אדם ולכן יש צורך ביצירת מעטפת משפחתית-חברתית המסוגלת להשפיע, לייצר תקשורת מטיבה ולהוליך את המתמודד/ת להחלטה לעבור טיפול.
זה אולי נשמע בלתי אפשרי עבור חלק מהאנשים אך בעזרת גיוס של המעטפת, למידת שפה ויישום כלים פרקטיים, ניתן להשפיע ולשנות את תפיסתו/ה של מתמודד/ת ולהביאם לטיפול תוך זמן קצר (אפילו כשנקודת המוצא היא חוסר תקשורת מוחלט ואנטיגוניזם קשה כלפי הרעיון לקבלת טיפול).
ביישום נכון של שיטת מגנוס ניתן אף לעודד את המתמודד\ת להמשיך ולעבור שיקום ובכך לחזור לשגרת חיים מלאה.

המפתח להצלחה בידיים שלכם! אנחנו פה כדי ללמד אתכם איך עושים את זה

מה בתוכנית

מטרת ההדרכה היא לאפשר למעטפת המשפחתית-חברתית להבין את מהות השבר הנפשי ולנהל את הסיטואציה כך שהמתמודד ישתף פעולה ויהיה מוכן לקבל טיפול מקצועי ו/או שיקום.

משך ההדרכה בד"כ כ-5 שעות והיא מורכבת משני חלקים:

החלק הראשון:

נקיים הדרכה פנים מול פנים במשך 3 שעות בהן נבצע יישור קו בהבנת המצב ונלמד אתכם את "שיטת מגנוס לניהול שבר נפשי" אשר תקנה לכם את הכלים לנהל את המצב.

להדרכה נאסוף את המעטפת המשפחתית חברתית של המתמודד (רצוי להגיע לפחות חמישה אנשים מהמעגלים הקרובים) ונשב יחד עם מדריך מנוסה.
מהלך ההדרכה בנוי משלושה חלקים, בחלק הראשון נבצע תשאול מעמיק בפורום מלא, נלמד להכיר את נפש המתמודד ואת המקרה.
בשלב השני והעיקרי בהדרכה, המדריך ילמד את "שיטת מגנוס לניהול משברים נפשיים", נייצר הבנה לגבי השוני בין מצב המתמודד/ת לבינינו, נבין את חשיבות תפקידה של המעטפת ובעיקר נלמד אתכם כלים פרקטיים ליצירת תקשורת נכונה עם המתמודד\ת לניהול המצב. בנוסף, נלמד איך מוליכים את המתמודד\ת לשיתוף פעולה ולקבלת טיפול.
בשלב השלישי נעבור על מקרים ותגובות, אתם תעלו את המקרים בהם אתם נתקלים ויחד נראה איך ניתן להתמודד מול אותם המקרים הפעם בעזרת שיטת מגנוס והכלים שלמדנו.
לבסוף נבנה תוכנית פשוטה לביצוע.

החלק השני:

נמשיך ללוות אתכם מרחוק (ליווי טלפוני ומפגשי זום) במשך שעתיים נוספות בהן נוודא שאתם מתקדמים לפי התוכנית, מיישמים את מה שנלמד ומצליחים להגיע למטרה הרצויה.

הדרכה מקצועית אונליין

צפייה מקוונת  |  משך 45 דקות   |   6 פרקים מקצועיים

PCI DSS רכישה מאובטחת בתקן

מידע נוסף

מהתבוננות והתערבות באלפים רבים של מקרים אנחנו מגיעים למסקנה הברורה שהמעטפת המשפחתית חברתית של המתמודד היא הגורם המשמעותי ביותר ביכולת להגיע לטיפול ושיקום מכיוון והמתמודד איבד שליטה ברמה מסוימת וזקוק להכוונה. כאשר המשפחה והחברים מבינים את המצב ומצוידים בכלים מתאימים לניהול הסיטואציה, ניתן להגיע לתוצאות חיוביות ולעזור למתמודדים לצאת ממצב השבר הנפשי, להגיע לטיפול ושיקום ולחזור למעגל חיים תקין.

מהלך ההדרכה בנוי מ 3 שעות של הדרכה פרונטלית ועוד שעתיים של ליווי ויישום.

במקרים כרוניים מתמשכים בהם ישנם הרגלים וקבעונות אצל המתמודד ואצל המעטפת, לעיתים רבות ידרשו שעות ליווי נוספות אך במקרים בהם מדובר בהתפרצות שבר נפשי ראשון או שני 5 שעות הדרכה מספיקות, על מנת לייצר אפקטיביות ולתת לכם את היכולת לנהל את המצב בעצמכם.

הגישה של שיטת מגנוס

הגישה שאנו מביאים שונה בתכלית מהנהוג בעולם הטיפול בנפש.

אנו לא מטפלים במתמודד\ת אלא מדריכים אתכם איך לנהל את המצב ואת המתמודד\ת בתוך השבר הנפשי כשהמטרה שלנו היא להעביר את יכולת ניהול המצב לידיים שלכם, מוקדם ככל האפשר, ולייצר לכם כמעטפת את העצמאות שבניהול המצב.
מכיוון ואנחנו פוגשים אתכם בשלבים הראשונים של המשבר, ישנה חשיבות גדולה לכך שנעשה סדר בדברים ונכין אתכם לתהליך שאיתו תתמודדו בהמשך, לאחר ההדרכה. לכן בתום התהליך אנו נשמח להכווין אתכם למקורות טיפול שונים בהתאם למצב המתמודד/ת (בתים מאזנים\תכניות שיקום ועוד…).

מעל ל85% מהמשפחות שעוברות הדרכה מצליחות להוליך את יקיריהם לטיפול, החלמה והשתלבות חזרה בחיי השגרה כשמדובר על מקרה של התפרצות שבר נפשי ראשון או שני ומעל 70% כשמדובר במקרה כרוני מתמשך מעל לשנתיים.

המפתח להצלחה בידיים שלכם!