הדרכת ארגונים

הדרכת ארגונים / הרצאה שיטת מגנוס לניהול שבר נפשי

הבעיה הבסיסית בהתפרצות שבר נפשי היא שהמתמודדים עם שבר נפשי לעיתים קרובות אינם מודעים לבעיה ואף מאשימים את סביבתם במצבם הנפשי, דוחים כל הצעה לקבלת עזרה ולעיתים אף מנתקים קשר עם כל האוהבים אותם. במקרים אחרים, המתמודד מוכן לקבל טיפול אך אינו מוכן לעבור תהליך שיקומי בהמשך לטיפול, תהליך השיקום היינו חשוב ומקטין משמעותית את הסיכויים למשבר אקוטי נוסף.

כל עוד אין סכנה ברורה ומידית, לא ניתן לכפות טיפול על אף אדם ולכן יש צורך ביצירת מעטפת משפחתית-חברתית המסוגלת להשפיע, לייצר תקשורת מטיבה ולהוליך את המתמודד/ת להחלטה לעבור טיפול.
זה אולי נשמע בלתי אפשרי עבור חלק מהאנשים אך בעזרת גיוס של המעטפת, למידת שפה ויישום כלים פרקטיים, ניתן להשפיע ולשנות את תפיסתו/ה של מתמודד/ת ולהביאם לטיפול תוך זמן קצר (אפילו כשנקודת המוצא היא חוסר תקשורת מוחלט ואנטיגוניזם קשה כלפי הרעיון לקבלת טיפול).
ביישום נכון של שיטת מגנוס ניתן אף לעודד את המתמודד\ת להמשיך ולעבור שיקום ובכך לחזור לשגרת חיים מלאה.

זיהוי מוקדם והתערבות מתאימה בזמן אמת מגדילים משמעותית את הסיכוי להצלחה!

מה בתוכנית

בהדרכת ארגונים נלמד מהו שבר נפשי, כיצד מזהים מצב של שבר נפשי אצל קרוב משפחה\קולגה ונקבל כלים פרקטיים להתמודדות ראשונית עם התפרצות שבר נפשי. נלמד כיצד לייצר תקשורת עם אדם במצב שבר נפשי, ניהול ראשוני ודה-אסקלציה של המצב.


ההדרכה נערכת כשעתיים ומחולקת לשני חלקים:

חלק א': זהוי מצב שבר נפשי ומאפייניו:

בחלק זה של ההדרכה נלמד מהו שבר נפשי, על הסימפטומים המופיעים בשבר נפשי, איך מתנהג, חושב ופועל אדם הנמצא במצב שבר נפשי כגון התקף פסיכוטי, התפרצות מחלה נפשית, מצב פרנואידי וכיו"ב.

חלק ב': התמודדות ראשונית עם התפרצות שבר נפשי:

בחלק זה של ההדרכה נלמד איך אנחנו צריכים להתנהל כשמולנו אדם במצב שבר נפשי, כיצד לייצר תקשורת חיובית, איך להניע לפעולה ומהם הקווים האדומים. למעשה נעבור באופן מקוצר על עקרונות שיטת מגנוס לניהול שבר נפשי.

ניתן להתאים את אורך ותוכן ההדרכה בהתאם לקהל היעד והכרות הקהל עם הנושא כך שאנשי מקצוע המגיעים עם רקע מהתחום יקבלו יותר כלים פרקטיים לניהול ואלו המגיעים ללא רקע בכלל יקבלו יותר הבנה כללית וכלים לזיהוי משבר אקוטי.

את ההדרכה יש לתאם לפחות שבוע מראש ויש להכין הגברה ויכולת להקרין מצגת.

 

רוצים להבין יותר ולהתחיל כבר עכשיו?
הכנו עבורכם סרטון הדרכה מקוצר (45 דקות) המאפשר לכם לקבל כלים ברמת העזרה ראשונה ולהתחיל את התהליך כבר מרגע זה. הסרטון הינו זמין לרכישה און ליין ומאפשר לכם להתחיל את התהליך כבר מהשעה הקרובה.
חשוב להבין שסרטון ההדרכה אינו מחליף את ההדרכה המלאה אלא מאפשר עזרה ראשונה מידית.
בהדרכה המלאה נלמד את המקרה הספציפי, ונרד לעומק השיטה.

לרכישת הדרכת מבוא אונליין

מידע נוסף

מהתבוננות והתערבות באלפים רבים של מקרים אנחנו מגיעים למסקנה הברורה שהמעטפת של המתמודד היא הגורם המשמעותי ביותר ביכולת להגיע לטיפול ושיקום מכיוון והמתמודד איבד שליטה ברמה מסוימת וזקוק להכוונה. כאשר האנשים במעטפת מבינים את המצב ומצוידים בכלים מתאימים לניהול הסיטואציה, ניתן להגיע לתוצאות חיוביות ולעזור למתמודדים לצאת ממצב השבר הנפשי, להגיע לטיפול ושיקום ולחזור למעגל חיים תקין ולחיי שגרה.

הגישה של שיטת מגנוס

אנו לא מטפלים במתמודד\ת אלא מדריכים אתכם איך לנהל את המצב ואת המתמודד\ת בתוך השבר הנפשי כשהמטרה שלנו היא להעביר את יכולת ניהול המצב לידיים שלכם, מוקדם ככל האפשר, ולייצר לכם כמעטפת את העצמאות שבניהול המצב.
מכיוון ואנחנו פוגשים אתכם בשלבים הראשונים של המשבר, ישנה חשיבות גדולה לכך שנעשה סדר בדברים ונכין אתכם לתהליך שאיתו תתמודדו בהמשך, לאחר ההדרכה. לכן בתום התהליך אנו נשמח להכווין אתכם למקורות טיפול שונים בהתאם למצב המתמודד/ת (בתים מאזנים\תכניות שיקום ועוד…).

מעל ל85% מהמשפחות שעוברות הדרכה מצליחות להוליך את יקיריהם לטיפול, החלמה והשתלבות חזרה בחיי השגרה כשמדובר על מקרה של התפרצות שבר נפשי ראשון או שני ומעל 70% כשמדובר במקרה כרוני מתמשך מעל לשנתיים.
המפתח להצלחה בידיים שלכם!