אודות MAGNUS

איתור וחילוץ בינלאומי

מגנוס איתור וחילוץ בינלאומי בע"מ הוקמה לפני כ-30 שנה על ידי חיליק ואסתי מגנוס במטרה לסייע למטיילים ישראלים הנמצאים במצוקה ברחבי העולם. יחד עם חברות הביטוח, מגנוס הקימה לראשונה בישראל את שירותי האיתור וחילוץ לישראלים בחו"ל. מאז הקמת החברה ועד היום מגנוס הינה החברה הגדולה והמובילה בתחום האיתור והחילוץ בישראל.

את פעילות החברה מובילים מעל ל-90 עובדים מסוגים שונים כשהמכנה המשותף לכולם היא תחושת השליחות שבעשייה המשותפת להצלת חיים.

 

העובדים בחברה מורכבים ממחלצים בעלי נסיון רב וידע בסוגי חילוץ שונים, מאתרים המתמחים באיתור נעדרים (איתור על בסיס מגוון גורמים כגון: נעדרים על רקע נפשי, נעדרים בתנאי שטח שונים, חטיפות ותהליך משא ומתן ועוד), מומחי שטח ומז"א, אנשי מודיעין, רופאים המתמחים ברפואת חירום וברפואת שטח, פרמדיקים, עובדים סוציאלים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, מנהלי אירועים ועוד.

בשיתוף פעולה עם משרד החוץ ורשת בינלאומית של אלפי אנשי קשר בעולם, מגנוס הפעילה וניהלה עשרות אלפי משימות לאורך השנים. צוותי מגנוס מגישים סיוע 24/7/365 במעל ל-1,500 אירועי חירום מדי שנה.

0
שנות ניסיון
0
חילוצים על רקע נפשי
0
מענה לפניות
0
צוות מחלצים מקצועי

תחומי פעילות החברה

המחלקה המבצעית

המחלקה המבצעית מטפלת במגוון אירועי חירום שונים בכל רחבי העולם, מול מבוטחים של חברות הביטוח ובאופן פרטי. המחלקה המבצעית מספקת מענה למגוון רחב של אירועים שונים כגון חילוץ, איתור, מתן מענה וסיוע רפואי, הטסות רפואיות, מקרים של היפותרמיה, מחלת גבהים, אובדן דרך, ניתוק קשר, פציעות וכו'.

אירועי חירום אלו מנוהלים בדסק המבצעי של החברה שמאויש 24/7/365 ע"י מנהלי אירועים. מנהלי האירועים המבצעיים עוברים הכשרות ארוכות ומקיפות ביותר, והם האחראיים לניהול וניתור אירועי החירום מסביב לעולם.

 
לרשות הדסק המבצעי, צוות של מעל ל-70 אנשי מקצוע ומומחים מתחומים שונים כגון רופאים (המתמחים ברפואת חירום, רפואת שטח ותפעול אירועי רפואיים בתנאים קשים, מחוץ בתי החולים והמרפאות), מומחי שטח מסוגים שונים ובניהם מומחי טג"ח, מים זורמים, טיפוס הרים, חילוץ בשלג ובקרח, מומחי מדבריות, יחד עם מומחים לתרבויות מסוימות, חוקרים ומאתרים, אנשי סייבר, אנאליסטים מודיעיניים וכיו"ב.


במקביל, מגנוס מתחזקת ומרחיבה מדי שנה את רשת אנשי הקשר הבינלאומית שלה המונה מעל ל2,500 אנשי קשר שזמינים בכל רגע נתון למתן מענה מיידי בשטח.
רשת האנשי הקשר של מגנוס כוללת מדריכי טיולים, יחידות חילוץ מקומיות, אנשי משטרה, אנשי צבא וגופים מקומיים שונים אשר נמצאים במקומות אסטרטגיים לפעילות החברה ויודעים לתת פתרונות מבצעיים בשטח בזמן אמת.

שכבה מבצעית נוספת היא רשת המטיילים המתנדבים (SPL או Saving Peoples Life’s) אשר מונה מעל ל150 ישראלים מתנדבים הפזורים בעולם במהלך טיולם, לאחר שעברו הכשרות מתאימות מטעם החברה למתן עזרה ראשונה בשטח עד הגעת הכוחות הרלוונטיים לאירוע.

בנוסף, המחלקה המבצעית מספקת שירותי איתור נעדרים או מטיילים מנותקי קשר, שירותי חילוץ בשטח, ניהול מבצעים מיוחדים, בניית תיקי חירום ותוכניות חילוץ לחברות ולארגונים שונים בעולם.

המחלקה לסיוע נפשי

המחלקה לסיוע נפשי מספקת מענה במקרי שבר נפשי בהם אדם נמצא במצב של חוסר שליטה עצמית עם בוחן מציאות פגום. מקרי שבר נפשי עלולים להתרחש ממגוון סיבות החל מצריכת סמים, התפרצות ראשונה ועד ליציאה מאיזון של מחלת נפש, חרדה חריפה או התקף פסיכוטי. בעזרת כלים שונים ושיטות עבודה שפותחו לאורך יותר מ30 שנה של פעילות בתחום הנפשי, מסייעת המחלקה להביא מתמודדים על רקע נפשי בארץ ובעולם לשיתוף פעולה וטיפול מתאים.

לשם מתן מענה למקרים אלו הדסק המבצעי של מגנוס, הפועל 24/7/365 ומקבל פניות בכל שעה, מבצע תשאול ראשוני ומעביר את הפניות מיידית לנציגים המתאימים במחלקה לסיוע נפשי.
המחלקה לסיוע נפשי של מגנוס בנויה מצוות של מומחים שונים וביניהם פסיכיאטרים, רופאים, עובדים סוציאליים קליניים ואחרים, פרמדיקים ומחלצים בעלי ניסיון רב בשטח באיתור וחילוץ אנשים במצב שבר נפשי.

 

המחלקה לסיוע נפשי מספקת שלושה שירותים עיקריים:
א. חילוץ נפשי – החזרת מתמודד/ת לארץ מוצאו על ידי משלחת חילוץ על מנת שיוכל לקבל טיפול מתאים. כחלק בלתי נפרד מכל חילוץ שכזה, המעטפת המשפחתית/ חברתית של המתמודד/ת תעבור הדרכה ב"שיטת מגנוס לניהול משברים נפשיים".

ב. הדרכת משפחות – הדרכת המעטפת המשפחתית / חברתית של המתמודד/ת על מנת שהמעטפת תבין את המצב ותקבל כלים לניהול המתמודד/ת אשר בעזרתם ניתן לייצר שיתוף פעולה, הגברת מודעות עצמית ורצון לקבלת טיפול.

ג. הדרכת ארגונים – הדרכת ארגונים וחברות תוך מתן ידע בסיסי על מגוון הפגיעות הנפשיות ולימוד הכלים לניהול אדם אשר נמצא בשבר נפשי.
מגנוס הדריכה ומדריכה בתים מאזנים, מוסדות רווחה ואחרים על מנת להפיץ את הכלים שנבנו לאורך השנים ולאפשר לגורמים שונים לנהל אירועי שבר נפשי ולהביא מתמודדים לשיתוף פעולה ולטיפול המתאים.

לציין כי מגנוס איתור וחילוץ אינה גוף מטפל. מומחיותנו הינה בגיוס לטיפול והובלת אנשים במצב שבר נפשי לקבלת הטיפול הרפואי המתאים או לארץ מוצאם.

לאורך השנים הצטברו בחברה ידע וניסיון יחודיים המאפשרים ניהול של מתמודדים על רקע נפשי תוך זמן קצר והובלתם לטיפול בשיתוף פעולה.

המחלקה הנפשית במגנוס מנהלת מדי שנה כ-40 חילוצים על רקע נפשי, ומבצעת מעל ל-300 הדרכות. מגנוס איתור וחילוץ הינה החברה עם הניסיון הרב ביותר בארץ ובעולם בניהול משברים נפשיים מחוץ לבתי חולים וקליניקות.

המחלקה הלוויינית

כחלק מפעילות החברה למניעת אירועי חירום הוקמה המחלקה הלוויינית המספקת מכשירי טקסט לוויני עבור מטיילים, קבוצות מודרכות ומשלחות ברחבי העולם.

באמצעות שירות זה אנו מצמצמים משמעותית את זמן התגובה לאירועי חירום בכל העולם וממזערים את כמות האירועים בהם המטיילים נקלעים למצב של סכנת חיים ממשית.

לשם מתן מענה לפעילות המחלקה הלוויינית, הדסק המבצעי של מגנוס, הפועל 24/7/365, מחובר למערכות התמיכה של Garmin  ו Iridium ומאפשר מעקב ומענה בחירום עבור אלפי מכשירים לוויינים הפרוסים בעולם בקרב המטיילים הישראליים.

בנוסף לפעילות זו, המחלקה מעבירה הדרכות למטיילים, כנסים לחיילים משתחררים והרצאות בנושא בטיחות בטיול בדגש על אותם מקרים אשר אנו רואים שחוזרים על עצמם מדי שנה.